KONST / Litografier / Litografi 15418205
*
nr 1541 8205
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad -47, kaffepaus, 41x34 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2023
kl 18:12:57
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens grafik kaffepaus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
nr 1541 8205
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad -47, kaffepaus, 41x34 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2023 |
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens grafik kaffepaus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



